Kingdoms Associated Press07/12/1465 ŚWIĄTECZNY TURNIEJ POKEROWY!Oświęcim (KAP) - Społeczność Oświęcimia serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Królestwa Polskiego na rozgrywkę pokerową w ramach Świątecznego Turnieju Pokerowego, który odbędzie się w dniach 18-21 grudnia w dwóch karczmach pokerowych Oświęcimia - "Kasprowej Szulerni" oraz "Pokerowym Piekiełku"

Uczestnikom umożliwiono rozgrywkę w dwóch grupach. W pierwszej, zwanej Szprotkami, wpisowe na turniej wynosi 30 talarów, natomiast kwota z którą należy zabrać ze sobą na stół została ustalona na 50 talarów. Miejscem rozgrywki dla Grupy I będzie karczma pokerowa "Kasprowa Szulernia".

Druga grupa, zwana Grubymi Rybami, charakteryzuje się wpisowym wynoszącym 50 talarów, a kwota, z którą należy przystąpić do rozgrywki, została podniesiona do poziomu 100 talarów. Miejscem rozgrywki dla Grupy II będzie karczma pokerowa "Pokerowe Piekiełko".

Najlepsi gracze obu grup zostaną nagrodzeni w następujący sposób:
1. miejsce - 60% kwoty z wpisowych + wygrana ze stołu
2. miejsce - 30% kwoty z wpisowych + wygrana ze stołu
3. miejsce - 10% kwoty z wpisowych + wygrana ze stołu


Po rozgrywkach grupowych, w dniu 21 grudnia w "Pokerowym Piekiełku" zostanie rozegrany wielki finał o Złotą Kartę Pokerzysty, do którego uprawnieni będą trzej najlepsi gracze z obu grup.
Właśnie pośród nich objawi się zwycięzca całego Świątecznego Turnieju Pokerowego, który prócz wygranej ze stołu zdobędzie piękny futrzany płaszcz.
Gracz, który zajmie drugie miejsce, prócz wygranej ze stołu, zgarnie słodkiego niedźwiadka.
Osoba na najniższym stopniu podium podobnie jak poprzednicy co oczywiste weźmie ze sobą nagrodę ze stołu, jak również stanie się posiadaczem małego pingwinka.

Świąteczny Turniej Pokerowy potrwa 4 dni, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby gracze i goście, którzy nawiedzą w tym czasie Oświęcim, pozostali w nim również na magiczny czas Świąt, do czego prócz zaproszenia na pokerowy turniej, mieszkańcy Oświęcimia serdecznie zachęcają.

Dla KAP, Kasper

03/12/1465 Mikołajkowy Turniej Łuczniczy w Oświęcimiu!Oświęcim (KAP) - Rada Miasta Oświęcim ma zaszczyt zaprosić mieszkańców miasta oraz wszystkich zacnych gości grodu oświęcimskiego na Mikołajkowy Turniej Łuczniczy, który odbędzie się na Oświęcimskiej Arenie w dniach 4-11 grudnia Roku Pańskiego 1465.

Dla mistrza, który swą biegłością strzelecką lud oświęcimski zaskoczy i punktów najwięcej zdobędzie Rada Miasta postanowiła ofiarować 100 talarów, a także śnieżnego kocura (Snow Cat - przyp.red), który i wszelkie myszy w każdym gospodarstwie wartko dopadnie.

Dla strzelca, który jeno mistrzowi o włos ustąpi ofiarować postanowiono 50 talarów, jak również świąteczną pelerynę (Christmas Tippet, Winter Season 1465 - przyp.red).

Dla łucznika, któremu los wyznaczy miejsce na najniższym stopniu podium Rada Miasta ofiarować postanowiła 30 talarów, a także dwa świąteczne cukierki, aby do łuczniczej rywalizacji urazy nie chował!

Dodatkowo, dla osoby, która najciekawszy opis swych łuczniczych zmagań na Oświęcimskiej Arenie zaprezentuje, czeka nagroda specjalna, której wartość równać się może jeno z darem dla zwycięzcy całego Turnieju!

Aby dać szansę każdemu uzyskać możliwie jak najlepszy wynik, Rada Miasta Oświęcim postanowiła podarować na start 10 darmowych kołczanów, a za każdy kolejny wyznaczyć cenę tylko 1 talara!

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w łuczniczych zmaganiach!

Dla KAP, Kasper

23/11/1465 Wielkopolskie bunga-bungaKraków (KAP) - Ostatnie wybory w Wielkopolsce z pewnością nie były z gatunku nudnych przewidywalnych, zaś część kandydatów już odczuła efekty brania w nich udziału, po ostatnich wyrokach, jakie zapadły w wielkopolskim sądzie. Nie o wyrokach tych jednak będzie ten artykuł. Dzięki sumiennej pracy redaktorów KAP, udało się nam uzyskać wypowiedzi części osób biorących udział w ostatnich wydarzeniach. Bez zbędnego przedłużania więc, zobaczmy co mieli do powiedzenia.

KAP
1. Dlaczego zdecydował/a się Pan/i na start z listy Bunga Bunga, której założycielem był Pan Rohentahir?
2. Czy wiedziała Pani o kradzieży, jakiej dopuścił się Pan Rohentatir podczas swych ostatnich rządów w Księstwie Wielkopolskim?
3. Czy przyjął/przyjęła Pan/i jakiekolwiek świadczenie materialne w związku ze zgodą na kandydowanie z listy Bunga-Bunga?


_________________________

https://www.krolestwa.com/FichePersonnage.php?login=Surrel]Surrel - 1. Poszukiwałam sposobu, by zerwać z biernym życiem w naszym Księstwie. Dowiedziałam się, że Pan Rohentahir poszukuje chętnych na listę. Długo wahałam sie czy się zgłosić. Moje obawy dotyczyły głównie tego, że mam małą wiedzę. Jednakże, zostało mi obiecane, że zostanę wszystkiego nauczona. Nie miałam szansy wykazać się w mieście, ponieważ Balian2 oddał Skwierzynę zbójom za swój spokojny sen.

2. Coś słyszałam o dawnych wyczynach Rohentahira. Wierzę jednak, że każdy może się zmienić i chcieć naprawić swoje błędy oraz wyrządzone szkody. Było mi wiadome, że w ramach tej kadencji mamy działać dla dobra Wielkopolski. Gdybym wiedziała cokolwiek o jakiś niecnych zamiarach, nie zgodziłabym się na start z takiej listy.

3. Nie otrzymałam żadnej korzyści majątkowej. Moją korzyścią miała być zdobyta wiedza w trakcie kadencji. Miałam pod okiem doświadczonych ludzi poznać obowiązki każdego ze stanowisk, by w przyszłości być użyteczną dla Księstwa.


https://www.krolestwa.com/FichePersonnage.php?login=Czachon]Czachon -
1. Drogi Panie redaktorze, ja jestem tylko skromnym człowiekiem który jak wiadomo w królestwie, bardzo dobrze zna się na ekonomii królestwa Polskiego i już wielokrotnie zasłynąłem z doskonałych kontraktów handlowych zarówno wewnętrznymi jak i zewnętrznymi, nie ukrywam że po za bardzo dużą wiedzą posiadam również rozeznanie gdzie z kim i kiedy warto rozmawiać by zawrzeć korzystny kontrakt. Tym oto sposobem wielokrotnie już w Historii powieliłem majątek miedzy innymi Miasta Kalisz gdyż gdy ja tam kończyłem kadencję w skarbcu było kilkadziesiąt tysięcy talarów oraz kolejne tyle wartych przedmiotów.
Natomiast zmierzając do sedna odpowiedzi, po prostu z racji że jestem znakomitym ekonomem a Wielkopolska jak obecnie widać nie jest w szczytowej formie finansowej poproszono mnie o przystąpienie do Partii bym pomógł w budowie potęgi skarbowej Wielkopolski.

2. Nic mi nie było wiadomo o takowych zajściach, jednakże nawet jeśli takowe było cóż to zmienia? Nie ma żadnych racjonalnych przesłanek by sądzić że Pan Rohenahir próbował teraz dokonać czegoś niegodnego z prawem. Z tego co mi wiadomo to obecny skład Partii był uwarunkowany poszczególnymi zdolnościami osób na liście. Każda osoba która należała do Partii była specjalistą w danej kategorii życia księstwa, dzięki temu nasza partia mogła by naprawdę skutecznie rządzić i nie było by takiego problemu jak jest obecnie że na ważnych państwowych stanowiskach są osoby które zupełnie się do tego nie nadają.

Wszelkie spekulacje na temat planowanego zamachu na Wielkopolskę według mnie są próbami pozbycia się niewygodnej konkurencji wyborczej która naprawdę miała szansę wygrać wybory, a dowodem na takie zachowanie obecnej władzy może być między innymi nadużycie władzy polegające na nakazywaniu wójtom wysyłania listów do obywateli by Ci głosowali na daną partię oraz wystawienie wszystkim z przeciwnej partii procesów karnych w imieniu Miasta Kalisz w dniu zakończenia wyborów. O ile mi wiadomo ja ani nikt z partii nigdy nie był nielojalny wobec miasta Kalisz czy też go nie zdradził zatem skąd ten pozew?

3. Nigdy nie proponowano mi żadnego świadczenia materialnego w związku z przystąpieniem do partii gdyż jest to pewnego rodzaju służba publiczna a jak wiadomo służba jest dla dobra nas wszystkich a nie danej jednostki, zatem ja jestem gotów poświęcić się dla dobra ogół i tak właśnie chciałem służyć ojczyźnie i jej obywatelom. Wszelkie insynuacje jakoby partia płaciła za przynależenie do niej są szerzone przez obecną władzę a jak udowodnił jej przywódca a obecny Kasztelan Balian2 nie cofną się przed niczym by tylko pogrążyć przeciwników wyborczych. Nawet jeśli miało by to być nie zgodne z prawem tak jak oferowanie niewinnie oskarżonym że jeżeli powiedzą coś co pogrąży przeciwnika władzy to z karą się coś "zrobi" na co oczywiście mam http://oi65.tinypic.com/25he4x0.jpg]dowód.


https://www.krolestwa.com/FichePersonnage.php?login=Zuuula_vel_kamilaaa]Zuuula_vel_kamilaaa - Witam Pana redaktora, przyznam się, że treść pytań jakie Pan zadaje jest dość żenująca. Jednakże postaram się Panu, a w szczególności czytelnikom przedstawić prawdziwą historię. Nasza lista miała na celu wprowadzenie na ziemie Wielkopolski świeżej krwi i nowego punktu widzenia. W planach mieliśmy szeroki asortyment gier i zabaw z okazji zbliżających się szczególnych dat jak chociażby 06.12 - Mikołajki, 24-26.12 - święta związane z Bożym Narodzeniem i oczywiście 31.12 - Sylwester. Sądzę, ze w tej chwili mogę zdradzić rąbek tajemnicy, że jedną z głównych nagród miała być sakiewka pełna tokenów w wysokości jednego tysiąca oraz nagrody w postaci dóbr materialnych takich, jak np. tło festiwalowe, które można dostać w jednej z paczek okolicznościowych. Pełniłam już funkcje publiczne tak w księstwie mazowieckim jak i małopolskim. Uznałam, że warto spróbować swoich sił i na Wielkopolsce. Czy wiedziałam o przeszłości naszego lidera na liście? Cóż, byłabym bardzo obłudna mówiąc że nie, jednak to nie Pan Rohentahir miał stać u steru władzy, a ktoś zupełnie inny. Jednak to niech już pozostanie naszą tajemnicą. Dziwie się natomiast na pytanie na temat korzyści materialnych!! Nigdy w życiu nie przyjęłam ów takiej i nie przyjmę. Zawsze uważałam, że pełnienie jakiegokolwiek stanowiska to służba i honor, a nie zarobek. Czy były jakieś propozycje do innych członków listy? Cóż, z tego co mi wiadomo do składu radnych, którzy zostali zaproszeni do naszej listy nikt, ale to nikt, powtarzam, nie pisał i nie proponował zapłaty. Każdy szedł z nadzieją utworzenia czegoś nowego i możliwe, że lepszego niż teraz jest na Wielkopolsce. Jednak czy tak by się stało, tego obecnie nie oceni nikt, nawet historia nie będzie w stanie.

https://www.krolestwa.com/FichePersonnage.php?login=Vukios]Vukios - Witam serdecznie, jako następca tronu jestem oczywiście winien wyjaśnień.
Wielkopolska od dłuższego czasu jest czarną owcą naszego Królestwa. Przyzwolenie na panoszenie się garotów, wybór Królowej, która pobłaża i staje murem za buntownikami, jednocześnie zabijąc dwór i resztki RP, kończąc na ingerowaniu w sprawy kościoła - czas na zmiany i zjednoczenie Królestwa. Startowanie w wyborach i wystawienie własnej listy nie jest grzechem, takimi prawami rządzi się demokracja. Odnośnie osoby Rohentahira wiem o jego wyczynach, jednakże każdy w życiu popełnia jakieś błędy, ufam mu i nie raz współpracowaliśmy z pozytywnym skutkiem. Nie otrzymałem żadnych korzyści majątkowych, pochodzę z bogatego i cenionego rodu a sam posiadam bardzo duży majątek.


https://www.krolestwa.com/FichePersonnage.php?login=Toloboom]Toloboom - Witam,
Oczywiście, że odpowiem na pańskie pytania, gdyż z chęcią dowiem się też co tam się wydarzyło.

1. Mój start z listy był efektem zaufania mojemu ojczymowi, który to poprosił mnie o obecnośc w jego wyprawie, a następnie zaakceptowaniu listy jaką zgłosi. Nie wchodziłem w szczegóły, gdyż polityka mnie nuży, a sam wolę zajmować się swoją pracą, ale prośba ojca skłoniła mnie na wyruszenie na tą wyprawę bez wiedzy jaki jest jej cel. Mogę poręczyć to ukazując listy jakie wymieniałem z Rohentahirem.

2. Nie, nie wiedziałem o jego poprzednich kradzieżach. Tak jak pisałem wcześniej, nie czytam aktualności i nie wchodzę w szczegóły polityczne i ekonomiczne.

3. Mimo obiecanych zwrotów kosztów podróży, nie dostałem nic od nikogo za tą wyprawę, więc jedynie jestem stratny i jeszcze wciągnięty w intrygę polityczną, co już zdążyłem zarzucić Rohetahirowi, a na co dostałem lekceważącą odpowiedź...

Mam nadzieję, że nakreśliłem dobrze sytuacje z mojego punktu widzenia i z chęcią dowiem się jak to wygląda z poziomu reszty towarzystwa i co w tej chwili się dzieje w związku z tym.


https://www.krolestwa.com/FichePersonnage.php?login=Tizok]Tizok - 1. Zdecydowałem się kandydowac na listę Bunga Bunga, ponieważ poprosila mnie o to moja żona Zuuula Kochanska. Nie uważam tego za dziwne. Jestem doświadczonym politykiem. W Brnie byłem kilkakrotnie wójtem, sędzia, prokuratorem i mówcą.

W Wielkopolsce prawdopodobnie mnie nie znają, ale w Polsce – szczególnie w okolicach Krakowa – żyję długo. W niesprawiedliwej wojnie polsko-czeskiej, w której Czesi zaatakowali Małopolskę, zdecydowałem się nawet stanąć przeciwko mojemu szalonemu kuzynowi Jindrichowi, który dowodził czeską armią, i walczyłem pod sztandarem króla Jana Magna w gwardii krolewskiej jako pierwszy i ostatni cudzoziemiec w historii.

Po wojnie stałem się w moim ojczystym kraju persona non grata. Niedawno mój kuzyn, który rozpętał ostatnią wojne, skontaktował się ze mna i poprosił o pokoj. Wie, ze mam kontakty w Polsce i zaproponował bym pomógł naprawić zepsute czesko-polske stosunki, jeśli nasza rodowa wojna sie skończy. Podobał mi sie ten pomysł. Pomyślałem, że byloby milo pokazać Polakom Czecha w Radzie, który pilnie dba o ich sprawy, i że byłby to dobry początek czegoś nowego.

Słyszałem też, że życie w Wielkopolsce jest nudne i ludzie się tam nudzą. Że nowe powietrze tam potrzebne. Z moją Zuuula planowalismy też odwiedzić jej rodziców w Wielkopolsce i troche czasu tam być. Mialem więc wiecej powodów.

2. Nie wiedziałem. Z całej listy Bunga Bunga znałem tylko swoją żonę Zuuule i brata z gwardii królewskiej – następce tronu – pana Vukiosa. Do tych dwóch osób miałem zaufanie. Kilka razy spotkałem sie z panem Rohentahirem w drodze i na wojnie, ale nigdy nie słyszałem o nim nic złego i nigdy nie zrobił mi nic złego.

Są ludzie, którzy do mnie piszą w wiadomościach, że mnie moja żona wykorzystowała. Ale temu nie wierze. Kiedy spotkalismy się wieczorem w karczmie i rozmawialiśmy o tym, co dzieje sie wokół nas, była również zaskoczona jak ja. Nie wierzę, żeby mnie zdradziła i grała przede mną teatr. Przynajmniej grupa, którą prowadzila moja żona – gdzie byłem ja i pan Toloboom - i która się wróciła wczoraj do Warszawy, żadnego złego zamiaru nie miała i ratusza też nie zaatakowała. To będę przysięgać przed sędzią, królem i Bogiem.


https://www.krolestwa.com/FichePersonnage.php?login=Polwar]Polwar - 1. Aby służyć mieszkańcom Wielkopolski, ku jej chwale. Pracować dla dobra społeczeństwa.
2. Nic mi o tym nie wiadomo, to są jakieś pomówienia.
3. Nic takiego nie miało miejsca, chciałem i nadal chcę pracować pro publico bono.


https://www.krolestwa.com/FichePersonnage.php?login=Czarneserce]Czarneserce - Dobry wieczór

Nie wiedziałam o kadzieżach, nie otrzymałam żadnych świadczeń mateialnych.

Pozdwaiam, Czarneserce


https://www.krolestwa.com/FichePersonnage.php?login=Delka1]Delka1 - 1. Już pisałam o tym na forum ogólnym, więc pozwolę sobie na cytat:
"Z tamtą sytuacją było jak z małym dzieckiem które dopiero poznaje otaczający je świat. Wtedy wszystko musi dotknąć, posmakować itd. W celu poznawczym to jest dobre ale nie zawsze, są sytuacje dla takiego dziecka niebezpieczne takie jak np. ogień. Takie dziecko nieświadome zagrożenia, będzie do tego ogniska ciągnąć i tu na nic nakazy, zakazy itd. wystarczy odwrócić wzrok. By tego uniknąć, bierze się płomyk i nad nim przystawia rączkę dziecka, jak jest reakcja odciąga się rączkę i wtedy dziecko już wie, że to jest niebezpieczne i można w ten sposób uniknąć spaleń i oparzeń.
Teraz do tematu. Jako, że nie znalazłam transportu wodnego, postanowiłam wrócić do domu pieszo. Po drodze dotarłam do miasteczka Kalisz zwanym, tam uzupełniłam prowiant na drogę i postanowiłam się trochę jeszcze pouczyć więc zajrzałam na zamek. Tam zobaczyłam 2 listy wyborcze, w tym jedną na której czele stał Rohentahir, zaintrygowało mnie to trochę, bo na mój gust miał nie większe szanse szanse jak 3%. Przez ciekawość nawiązałam z nim kontakt i tam mu pisałam, że nie jest w Wielkopolsce zbyt popularny itd. On jakoś zrezygnować z zamysłu nie miał ochoty, wiec dobrze niech i tak będzie. Najwyżej sparzy się, zwinie i nie będzie dalej próbował.
Taka była motywacja wstąpienia na tą listę i przyznam, że zdziwiło mnie to, że ta lista uzyskała aż 11% poparcia"
2. Kto Panu to powiedział? Właśnie na rozprawie, skoro oskarżyciel powoływał się na tą tezę, zgodnie z Kostytucją Wielkopolski dz. II art.6 pkt 5 kategorycznie domagałam się przedstawienia niedwuznacznego dowodu lub wyroku sądowego w tej sprawie. I wie Pan co? Nie uzyskałam żadnej odpowiedzi, ani od oskarżyciela, ani od sędziego w wyroku w którym stwierdził, że mu sie moje zeznania poplątały, ale tak to jest jak zespól orzekający składa się z niedorozwojów intelektualnych, którzy na dodatek nie znają prawa.
W takiej sytuacji należy domniemywać, że jest to pomówienie i plotka bez pokrycia w rzeczywistości.
3. Nie, zresztą na forum ogólnym też o tym napisałam i jedyne co dostałam, to dziś nowe trofeum.


_________________________

KAP
1. Dlaczego zdecydował się Pan wystawić swoją listę i kandydować do Rady Księstwa Wielkopolskiego?
2. Czym kierował się Pan wybierając kandydatów na listę Bunga Bunga?
3. Czy przekazał Pan kandydatom ze swojej listy jakiekolwiek korzyści materialne oczekując zgody na ich kandydowanie z listy Bunga Bunga?
4. Czy prawdą jest, że próbował Pan przeprowadzić bunt w Kaliszu? Jeśli tak, jakie były tego przyczyny?
5. Czy zamierza Pan podjąć funkcje Radnego Księstwa Wielkopolskiego?


https://www.krolestwa.com/FichePersonnage.php?login=Rohentahir]Rohentahir - 1. Uważam, że Wielkopolska zasługuje na lepsze rządy, niż tego tyrana Baliana, który układa się z garotami, dając im wolną rękę w rabowaniu Małopolski i Mazowsza i zapewnia przystań w Skwierzynie w zamian za nierabowanie w Wielkopolsce. Ten chory człowiek nienawidzi też Małopolski, a Mazowsze traktuje jak giermka, co ma spełniac jego zachcianki. Nasze rządy byłyby szansą dla stabilizacji stosunków z Mazowszem i Małopolską, i poważnej integracji ksiestw.

2. Wybierałem ludzi mądrych, lojalnych a także pracowitych. Wbrew kłamstwom Baliana(który o ironio sam najwięcej ukradł ze skarbca Wielkopolski i nabrał ziemi) mieliśmy zamiar normalnie zarządzać.

3. Gdy po drodze zgubiły nam się dwie osoby, tak, na szybko szukając zapełniaczy listy oferowalismy talary z mojej prywatnej kieszeni dla kandydatów na dopełnienie. Nie moglismy czekać.

4. Nie było żadnego buntu. Niby dowody na owy bunt to fałszerstwo ukazane przez osobę kontrolowaną przez kogoś innego, tak, by spłonęła ta osoba, a nie ktoś ważniejszy. Tak samo jest z sądem w Wielkopolsce. Sędzią został ktoś kierowany siłami nieczystymi, by w razie czego to on spłonął za sprzeczne z zasadami boskimi wyroki.

5. Nie mogę, dekret kasztelana nakazal mi opuszczenie wielkopolski.


_________________________

KAP
1. Jak zareagowała Pani, kiedy dowiedziała się o powrocie Pana Rohentahira na ziemie Księstwa Wielkopolskiego?
2. Jak ocenia Pani działalność Pana Rohentahira i kandydatów z Jego listy?


https://www.krolestwa.com/FichePersonnage.php?login=Penne]Penne - 1. Byłam zdziwiona. Nie tym, że powstała druga lista ale bezczelnością tych, którzy z niej startowali. Tych którzy nie mieli meldunku wielkopolskiego nie rozumiałam, natomiast zastanowili mnie Wielkopolanie startujący z tej listy. Gdzie byli rok temu, kiedy Księstwo zostało ograbione przez Rohentahira? Wtedy żadne z nich nie chciało uczestniczyć w odbudowaniu tego, co zniszczył Rohentahir. Dlaczego więc teraz, kiedy skarbiec Księstwa się zapełnił, wystartowali z listy złodzieja?

2. Jeśli jestem osoba publiczną, staram się na bieżąco śledzić wydarzenia w Królestwie. Trudno więc takiej osobie twierdzić, że nie wiedziała jak Rohentahir zakończył poprzednią kadencję w Radzie Wielkpolski. Przedstawiciel listy to ktoś, komu ufam, kogo znam i identyfikuję się z jego działalnością. Wyniki wyborow jednoznacznie pokazały, komu ufają Wielkopolanie. Natomiast ludzie którzy startowali z listy Rohentahira będa oceniani przez pryzmat swojego przedstawiciela.

_________________________

Na pytania o reakcję na powrót Rohentahira na ziemie wielkopolskie, o podstawę prawną oskarżeń wystawionych przedstawicielom listy Bunba-Bunga, ocenę działalności lidera i kandydatów tej listy, a także o to, czy przed wyborami do Rady Księstwa Wielkopolskiego doszło do buntu w Kaliszu, którym miał przewodzić Pan Rohentahir, odpowiedzi odmówił Kasztelan księstwa, Pan https://www.krolestwa.com/FichePersonnage.php?login=Balian2]Balian2, zaś prokurator, Pan https://www.krolestwa.com/FichePersonnage.php?login=19piotr94]19piotr94, przesłał jedynie któtką informację - "Informuję, że pozwy zostały złożone przez wójta Kalisza.

Obecnie pozostaje nam jedynie czekać na dalszy rozwój sytuacji, jednak jednego możecie być pewni - o wszystkim dowiecie się od KAP.

Dla KAP,
Tort

21/11/1465 [KONTRA][KONTRA] O dziwnych praktykach na Warszawskim targuNowy Targ (KAP)
Parę dni temu mogliśmy przeczytać o dziwnych praktykach na targu w Warszawie, co spotkało się z ostrą krytyką - głównego bohatera tegoż artykułu. Chciałbym obiektywnie (jako mieszkaniec innego księstwa) i logicznie wskazać na pewne prawidłowości.
1. Z pierwotnego artykułu dowiadujemy się, że po przegraniu wyborów przez ówczesną wójt - Arillę, zaczęło brakować towarów, co było punktowane przez córkę tejże Scarllett, a także męża. Dowiadujemy się od Rebisa: "Odkąd nasza rodzina przeprowadziła się na Mazowsze, do Warszawy, systematycznie dbamy o zaopatrzenie miasta. Ja sukcesywnie produkuje mięso, a jeśli chwilowo na targu go brak, to jedynie ze względu na tymczasowe wyczerpania zapasów."
Chciałbym wskazać, że to nie pierwszy raz rodzina Macedońskich kreuje się na zbawców, a po przegraniu - stara się udowodnić, że byli najlepszym wyborem. Jest to znane z historii księstwa krakowskiego, a teraz widocznie mazowieckiego.
2. Autor artykułu wskazuje, że jedyną działalnością ówczesnego wójta było zorganizowanie turniejów łuczniczych - co jest prawdą, natomiast Rebis wskazuje jakoby był oskarżony o malwersacje wspólnie z małżonką, co oczywiście nie miało miejsca w pierwotnym artykule.
3. Sprawa architekta miejskiego, który nic nie zrobił - pozostała bez odzewu, jakoby 'sama miała się wyjaśnić' i 'byłoby zbyt dużo tłumaczenia'.
4. Rebis zwraca się do Jaśnie Nam Panującego Redaktora Naczelnego Torta - jakoby musiał on znaleźć czas na weryfikację wszystkiego - zanim osoba zostanie 'postawiona w czarnym świetle'. Przytoczę jeszcze raz artykuł Rohentahira, jak to stawia on Rebisa w 'czarnym świetle':
- Rebis Macedoński wtóruje Scarllett w obwinianiu wójta za negatywny stan targu - prawda
- Rebis Macedoński - obecny kasztelan - prawda
- Rebis Macedoński - brak działań na pozycji architekta miejskiego - brak odniesienia jakiegokolwiek
- Rebis Macedoński - zwycięzca konkursu łuczniczego - prawda
W którym miejscu redaktor naczelny Tort miałby zweryfikować 'nieprawdziwą' potwarz, gdy jedyna rzecz będąca materiałem do kwestionowania - nie jest podnoszona przez samego zainteresowanego?

Należy jednakże wskazać łaskawość redaktora naczelnego, który winien list opublikować - na forum, skoro miał on mieć formę listu otwartego. Jednakże, aby list dotarł do większej rzeszy ludzi, redaktor naczelny udostępnił go jako artykuł - na cały kraj.

Dla KAP - Asasyn

21/11/1465 Afera korupcyjna na MazowszuWarszawa (KAP)- W sądzie mazowieckim właśnie rozpoczął się proces o zdradę przeciw Arilli, miecznik Mazowsza. Została ona oskarżona o manipulacje przy subwencjach skupowych zbóż, aby osiągnąć korzyść majątkową. Zawiadomienie złożył Finest Rakowski.

Arilla, była żona członka Srebrnych Garotów, Abelsona, a obecnie małżonka Rebisa, nie podjęła jeszcze obrony, choć w warszawskich tawernach huczy od plotek na temat kłótni o tę sprawę w salach rady mazowieckiej, przedstawianych zarówno z perspektywy Arilly, jak i oskarżających ją osób.

Z oskarżenia wynika, że Arilla w ramach obecnie trwającego skupu zbóż korzystała z cen korzystniejszych, niż inni mieszkańcy oraz skupywała od siebie mąkę, na którą obecnie skupu nie ma. Ponadto, w subwencji zawarto więcej talarów, a sam opis subwencji jest niepełny, co mogło pomóc w ukryciu nadużyć.

To kolejna sytuacja budząca coraz większe wątpliwości co do uczciwości działań urzędników z rodziny Macedońskich.

Prezentujemy akt oskarżenia, ze względu na to, że nie każdy z czytelników ma dostęp do sądu mazowieckiego:


"Zgłaszający: Finest Rakowski h. Korab, szlachcic z Wyszogrodu, Podkomorzy Księstwa Mazowieckiego
Pozwany: Arilla Macedońska h. Iterium, szlachcianka z Warszawy, Miecznik Księstwa Mazowieckiego

Powód:

18 listopada oskarżona wystawiła dla siebie subwencję na zakup zbóż oraz mąki. Ceny zaoferowane oskarżonej przez nią samą były cenami wyższymi od cen jakie jako urzędnik zaoferowała pozostałym mieszkańcom Księstwa Mazowieckiego.
Oskarżona nie określiła kwoty jaka ma zostać zwrócona wraz z towarami, choć przekazała sobie więcej talarów niż wymagałaby tego zakontraktowana wartość przedmiotów. Po zwróceniu subwencji na rzecz Księstwa okazało się także, że brakuje w niej 11 talarów.

Podstawa Prawna:

Kodeks Karny Księstwa Mazowieckiego

Art. 12.
Kto nie wykonuje swych obowiązków nałożonych z ramienia zajmowanego stanowiska (np. miecznik, podkomorzy, prokurator, wójt, radny itp.) lub nadużywa władzy przyznanej mu przez prawo Księstwa Mazowieckiego w celu:
- naruszania prawa Księstwa Mazowieckiego,
- uniknięcia odpowiedzialności za naruszenie prawa,
- uzyskania dla siebie lub innych osób korzyści osobistych lub majątkowych,
winien jest zdrady i podlega karze pozbawienia wolności, infamii lub śmierci.

Art. 12 a
Każdy urzędnik odpowiada za swoje decyzje. Jeśli w wyniku decyzji urzędnika ucierpi Skarb Księstwa Mazowieckiego bądź w jakikolwiek inny sposób narazi on na straty Księstwo Mazowieckie, tedy będzie zobowiązany pokryć szkody będące skutkami takiej decyzji.

Art. 16.
Kto wykorzystuje udzieloną mu subwencję w sposób niezgodny z wolą osoby udzielającej tę subwencję, winien jest nielojalności i podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Dowody:

1. Fragment kontraktu subwencji zawierający informacje o jej numerze oraz ilości i cenach towarów, a także o przekazanej w subwencji kwocie.
http://images.tinypic.pl/i/00947/5nrpohd5dntp.jpg
2. Zgłoszenie poczynione przez Podkomorzego Księstwa, zawierające odpis kontraktu subwencji wraz z jej zawartością w momencie zwrotu subwencji do Księstwa
http://forum.krolestwa.com/viewtopic.php?p=91559499#91559499
3. Ogłoszenie oskarżonej jako Miecznika, w którym podaje mieszkańcom stawki niższe niż przewidziała dla siebie 11 dni później
http://forum.krolestwa.com/viewtopic.php?p=91521319#91521319

Uzasadnienie:

Oskarżona wykorzystała swoje stanowisko by sprzedać Księstwu proso drożej niż zgodnie z ogłoszeniem płaci się mieszkańcom Księstwa. Jest to dla Księstwa strata zarówno materialna jak i wizerunkowa z racji nadszarpnięcia zaufania do urzędników. Z tego faktu wynika przytoczenie art. 12 a
Oskarżona osiągnęła korzyść majątkową w wyniku nadużycia władzy nadanej jej przez mieszkańców, z czego wynika przytoczenie art. 12.
Zgodnie z zapisami kontraktu oskarżona miała sprzedać Księstwu towar za sumę 1083 talarów na subwencję zawierającą 1200 talarów. Po zwrocie towarów subwencja zawierała jednak nie 117, a jedynie 106 talarów. Jest to więc przywłaszczenie sobie 11 talarów(WOOOOOOOOOOOO - przyp. red.), a zatem użycie subwencji w sposób niezgodny z zapisaną w kontrakcie subwencji wolą osoby ją wystawiającą. Co jest złamaniem art. 16 Kodeksu Karnego.


Cholewa
Prokurator Księstwa Mazowieckiego

Wyszogród, 20 listpada 1465 roku"Dla KAP, Rohentahir

+

Cours

Product Price Variation
Loaf of bread 5.78 -0.15
Fruit 8.82 0.34
Bag of corn 3.02 -0.03
Bottle of milk 9.67 0.29
Fish 16.97 -1
Piece of meat 17.03 -0.13
Bag of wheat 11.13 -2
Bag of flour 12.82 0.12
Hundredweight of cow 19.88 -2.51
Ton of stone 9.93 -0.03
Half-hundredweight of pig 15.28 -0
Ball of wool 11.5 0.01
Hide 16.4 0.05
Coat 49.5 0
Vegetable 10.6 0.11
Wood bushel 4.41 0.07
Small ladder 20.01 -0.1
Large ladder 64.6 -0
Oar 20.08 0.08
Hull 36.49 0
Shaft 7.61 -0.3
Boat 109.18 -0.47
Stone 26.65 -1.53
Axe 144.07 -2.13
Ploughshare 43.75 0
Hoe 30 0
Ounce of iron ore 8.19 -0.37
Unhooped bucket 22.39 -0
Bucket 37.25 -0.19
Knife 17.78 0.01
Ounce of steel 48.99 0
Unforged axe blade 54.14 0
Axe blade 116.44 0
Blunted axe 119.68 -0
Hat 53.66 -0
Man's shirt 119.14 0.08
Woman's shirt 117.5 0.03
Waistcoat 143.9 0
Pair of trousers 76.56 -0.02
Mantle 262.44 0
Dress 265.2 0
Man's hose 45.32 -0.02
Woman's hose 45.62 -0.01
Pair of shoes 26.58 -0
Pair of boots 86.23 -0.04
Belt 45.89 0
Barrel 12.03 0.03
Pint of beer 0.86 0
Barrel of beer 62.75 0
Bottle of wine 1.66 0
Barrel of wine N/A N/A
Bag of hops 19.34 0
Bag of malt 10 0
Sword blade 101.19 0
Unsharpened sword 169.69 0
Sword 140.78 -12.09
Shield 37.22 -1.25
Playing cards 83.63 -0
Cloak 182.2 -0.03
Collar 71.98 0
Skirt 139.19 0
Tunic 222.51 -0
Overalls 115.73 0
Corset 119.88 0
Rope belt 53.86 0
Headscarf 46.65 0
Helmet 164.91 -0.01
Toque 46.68 0.01
Headdress 79.63 0
Poulaine 64.02 -0
Cod 11.36 0
Conger eel 12.75 0
Sea bream 18.23 0
Herring 17.43 0
Whiting 17.34 0
Skate 17.06 0
Sole 18.03 0
Tuna 18.44 0
Turbot 18.02 0
Red mullet 16.61 0
Mullet 18.16 0
Scorpionfish 20.5 0
Salmon 16.67 0
Arctic char 12 0
Grayling 17.43 0.9
Pike 17.07 -0
Catfish N/A N/A
Eel 17.77 0
Carp 17.66 0
Gudgeon 17.97 0
Trout 17.87 -0
Pound of olives 13.38 0
Pound of grapes 9.21 0.01
Sack of barley 10.67 0
Half-hundred weight of goat carcasses 18.99 0
Bottle of goat's milk 12.78 -0.05
Tapestry 139.23 0
Bottle of olive oil 114.49 0
Jar of agave nectar N/A N/A
Bushel of salt 20.2 0
Bar of clay 3.48 -0.02
Cask of Scotch whisky 112.7 -0.01
Cask of Irish whiskey 133.86 -0
Bottle of ewe's milk 12.57 0
Majolica vase 10 0
Porcelain plate N/A N/A
Ceramic tile N/A N/A
Parma ham 99.03 0
Bayonne ham 52.86 -0.23
Iberian ham 77.95 0
Black Forest ham 59.68 0
Barrel of cider 51.41 0
Bourgogne wine 72.64 0
Bordeaux wine 54.2 0
Champagne wine 162.37 -0
Toscana wine 33.56 0
Barrel of porto wine 85.79 0
Barrel of Tokaji 161.26 0
Rioja wine 152.67 0
Barrel of Retsina 37.01 0
Pot of yoghurt 116.29 -0.12
Cow's milk cheese 80.23 -0
Goat's milk cheese 108.56 0
Ewe's milk cheese 82.72 2.34
Anjou wine 73.32 0
Ewe carcass 15.03 0
Mast 456.74 0
Small sail 208.62 -0
Large sail 838.83 0
Tumbler of pulque N/A N/A
Jar of pulque N/A N/A