Kingdoms Associated Press12/03/1467 Wybrana rada województwa Księstwo wielkopolskie : WW zebrała absolutną większość głosów.

KRAKÓW (AAP)
Lista Wspólna Wielkopolska prowadzi w wyborach do Rady Księstwa Księstwo wielkopolskie, i zebrała wystarczającą ilość głosów aby samodzielnie zarządzać Księstwem.

Wyniki głosowania:

1. "Wspólna Wielkopolska" (WW) : 100%

Podział mandatów w radzie województwa po wyborach według systemu proporcjonalnego:

1 : Dorka (WW)
2 : Sir_mario (WW)
3 : Penne (WW)
4 : 8simon8 (WW)
5 : Piniojunior (WW)
6 : Wiktor_woroncov (WW)
7 : Ninor (WW)
8 : Darutek (WW)
9 : Szym (WW)
10 : Peepermint (WW)
11 : Babkens (WW)
12 : Pawelimek2 (WW)

Członkowie nowej rady Księstwa ustanowią Kasztelana w ciągu 2 dni. Kasztelan musi okazać szacunek Królowi i wyznaczyć funkcje w Radzie.

10/03/1467 Wywiad z Justinianem - Generałem ONEDziś mam ogromny zaszczyt przeprowadzić wywiad z Edwardem Justinianem del Falco Bianco - jednym z najbardziej wpływowych ludzi w Królestwach. Podekscytowana i zdenerwowana zarazem obserwuję jak do pomieszczenia wchodzi dobrze zbudowany rudowłosy mężczyzna z magnetycznym błyskiem w oku. Po żołniersku ściska moją dłoń, po czym siada w oczekiwaniu na pytania. Żadnych zbędnych ruchów. Zaczynam:

Redaktor: Dobry wieczór. Przygotowując się do wywiadu sprawdziłam oficjalne źródła. Zapisy podają: Generał Ordo Negrum Equites "The Scourge". Jak więc się powinnam do Pana zwracać? Generale? Czy jest Pan głową O.N.E, czy może jednym spośród wielu dowódców?

Generał Justinian: Dobry wieczór. Tak. Jestem Lordem Dowódcą Ordo Negrum Equites. Zostałem wybrany w elekcji na przywódcę, przez żołnierzy O.N.E. Możesz się do mnie zwracać “Generale” ale “Edward” mi również pasuje. *uśmiech*

Red: Organizacja Ordo Negrum Equites bliżej znana jako O.N.E jest jednak dla wielu ludzi w Królestwie Polskim tajemnicą. Co może nam Pan powiedzieć o O.N.E? Co to jest? Jak działa? I co najważniejsze… Kim są ludzie w O.N.E?

Justinian: Ordo Negrum Equites jest organizacją, która narodziła się lata temu w Valahii. Pierwszym dowódcą był Anghel Anghelescu - Książe Valahii. Sama organizacja porusza się na polach politycznych a członkowie O.N.E są ludźmi z całego świata. Zrzeszamy Finów, Włochów, oczywiście mieszkańców Valahii (red: Rumunia), Serbów, Albańczyków, Bułgarów. Mamy także Polaków. Jesteśmy dobrze znani z naszej - bardzo agresywnej polityce wewnętrznej i zagranicznej. Do tej pory pozostajemy organizacją militarną, która podbiła najwięcej zamków w historii. Nasze podboje to: wszystkie trzy prowincje Irlandii, francuskie Aix, włoska Modena. Bułgaria, czterokrotnie Valahia, dwukrotnie Bośnia i Chorwacja.

Red: Polacy w O.N.E? Osobiście przyznam, że pierwszy raz zetknęłam, się z tą nazwą czytając stare kroniki mojego miasta. Jedna z nich mówiła, że Armia Republiki została zmiażdżona dzięki nieprzeciętnym dowódczym zdolnościom Noriela Rakowskiego, który poznawał sztukę wojny właśnie walcząc w O.N.E.

Justinian: To prawda. Noriel wielokrotnie służył w O.N.E. Ale per se wszyscy członkowie O.N.E gdy akurat nie walczą pod naszym sztandarem, mają pełne prawo działać w swoim własnym interesie, gdy uznają to za stosowne. Nie oznacza to, że działają na rozkaz O.N.E. Pierwszym bardzo jasnym znakiem, że walczysz przeciwko O.N.E lub nie są nasze sztandary. Zawsze są czarne i mają znak O.N.E przed nazwą armii.
To w jaki sposób nasi członkowie używają swojego bojowego doświadczenia pozostaje ich sprawą. Przysięgli nigdy nie walczyć z organizacją i jej sojusznikami, ale to by było na tyle. Musi Pani zrozumieć, że O.N.E to schronienie wolności dla wyrzutków, bandytów, rebeliantów, dla ludzi którzy nie pasują do swoich społeczności z powodu swoich rewolucyjnych i agresywnych idei. I dlatego staramy się szanować ich wolność do działania tak bardzo jak to tylko możliwe.

Red: *Z uśmiechem* Czyli jesteście bandą obcych, złączonych razem we wspólnej walce?

Justinian: Jesteśmy rodziną.*Uśmiech* Czy rozumie Pani co oznacza przyjść pieszo z Finlandii do Valahii by walczyć w O.N.E? Taką właśnie mamy reputację. Nie zostawiamy nikogo za sobą i dzielimy się wszystkim. Zarówno zwycięstwem jak i porażką.

Red: Ostatnie kilka miesięcy armie O.N.E były w Veliko Tarnovo - stolicy Bułgarii. Czy mógłby Pan opowiedzieć o tej wojnie i oblężeniu? Jak to się zaczęło. Słyszałam, że ta bitwa była bardzo niezwykła. Dlaczego?

Justinian: Konflikt pomiędzy O.N.E a Bułgarią jest bardzo stary. To czasy sprzed mojej elekcji na Lorda Dowódcę. A historia jest taka, że Bułgaria wtrąciła się w konflikt pomiędzy O.N.E a Knight of Walacchia (red: Rycerzy Walacchia) w Valahii, wspierając tychże przeciwko nam. O.N.E zemściło się atakując i niszcząc całkowicie hrabstwo Bułgarii. Zniszczenia spowodowane przez armie serbskie i O.N.E były tak wielkie, że bogowie zesłali na Bułgarię Pax (red: Pokój). Ten trwał pięć lat.
Gdy Bułgaria opuściła Pax, chcieli się zemścić. Grupa radykałów znana jako Haiduk Batalion próbowała przejąć władzę w Bułgarii siłą. W tym miejscu zostaliśmy poproszeni przez legalnego Kasztelana - Caligula_g (który to później nas zdradził) o pomoc w unicestwieniu armii rebeliantów. Tak też zrobiliśmy.
Zabiliśmy pięćdziesięciu pięciu żołnierzy i zniszczyliśmy trzy armie. Bezbronny zamek był w naszym zasięgu. Ale wierzyliśmy w przyjaźń z Bułgarią, więc odeszliśmy do domu, do Valahii.
Nie minęły nawet dwa tygodnie gdy rebelianci odtworzyli swoje armie i wystąpili przeciwko O.N.E. Interweniowaliśmy i zostaliśmy zdradzeni przez wielu Bułgarów, którzy w przeszłości prosili nas o pomoc, a my chętnie ją ofiarowaliśmy. W końcu, po trwającej ponad trzy miesiące kampanii zostaliśmy pokonani, a nasze armie zostały rozbite, usiłując przejąć stolicę Bułgarii.
Mimo, że to my przegraliśmy, równowaga strat została przekroczona dwukrotnie przez wroga, który stracił ponad dwieście dusz podczas tej kampanii, dwie bojowe karraki, jedną karrakę handlową, dwa genueńczyki i trzy barki.
W tym momencie mogę powiedzieć, że wojna z Bułgarią trwa. Mogli wygrać jedną bitwę, tak jak wygrywali już kiedyś w przeszłości, ale my wiemy kto zakończył tamtą wojnę i całkowicie zakończył konflikt wprowadzeniem Paxu.

Red: Czy to prawda, że bitwa o Tarnovo zakończona w lutym była największą bitwą w Renesansowych Królestwach? Czy może Pan zdradzić jakieś liczby? Ilu ludzi walczyło?

Justinian: Nie wiem, czy tak było. Była to z całą pewnością największa bitwa naszych czasów. Ale historycznie zapewne były większe konflikty. Co do liczb… To stu osiemdziesięciu żołnierzy w armiach O.N.E i serbskiej. Przeciwko stu czterdziestu pięciu w armiach bułgarskich.

Red: Generale, jak powiedział mi Pan to nie jest koniec wojny. Jeżeli ktoś, czytający ten wywiad, zapragnie walczyć to czy jest taka możliwość? Powiedział Pan, że O.N.E to rodzina. Czy jesteście otwarci na nowych członków? Albo po prostu na ludzi, którzy chcieliby spróbować czegoś nowego?

Justinian: Tak. Zawsze jesteśmy otwarci na świeżą krew. Także na poszukiwaczy przygód, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności. Prosimy tylko o jedno naszych członków. O lojalność. Tak zawsze było i tak będzie.
Jeżeli zaś jest w Królestwie Polskim ktoś zainteresowany, to proszę piszcie do Lady Stork. Ona jest polskojęzyczna i w razie potrzeby pomoże się skontaktować.

Red: Dręczy mnie jeszcze jedno pytanie. Wracając do kwestii opisu… Dlaczego Plaga? (red. ang. The Scourge)

Justinian: *Z błyskiem w oku* Ponieważ to tym jestem.

Red: Dziękuję serdecznie za wywiad. Chciałby Pan jeszcze coś dodać?

Justinian: Tak.
Walczyliśmy w wielu walkach w przeszłości.
Niektóre z nich przegraliśmy. Niektóre wygraliśmy.
Ale najważniejszą rzeczą dla nas, jest nasze dziedzictwo.
Spisaliśmy historię Bałkanów krwią.
I tak długo jak istnieje półwysep Bałkański
zawsze będzie O.N.E.


Dla KAP - Gaguha


05/03/1467 Wybrana rada województwa Księstwo krakowskie : PM zebrała absolutną większość głosów.

KRAKÓW (AAP)
Lista Porozumienie Małopolskie prowadzi w wyborach do Rady Księstwa Księstwo krakowskie, i zebrała wystarczającą ilość głosów aby samodzielnie zarządzać Księstwem.

Wyniki głosowania:

1. "Porozumienie Małopolskie" (PM) : 100%

Podział mandatów w radzie województwa po wyborach według systemu proporcjonalnego:

1 : Matilda (PM)
2 : Majusienka (PM)
3 : Kuzaranov (PM)
4 : Dpdp (PM)
5 : Jaro (PM)
6 : Cathriona (PM)
7 : Robomurlok (PM)
8 : Jmk93 (PM)
9 : Seoman (PM)
10 : Wodnick (PM)
11 : Adamx (PM)
12 : Filipshrimps (PM)

Członkowie nowej rady Księstwa ustanowią Kasztelana w ciągu 2 dni. Kasztelan musi okazać szacunek Królowi i wyznaczyć funkcje w Radzie.

28/02/1467 Wydarzenia z Księstwa Wielkopolskiego (luty)Czy kiedykolwiek czuliście nienawiść do osoby za to, że kazała wam zrobić coś, czego robić tak bardzo nie chcieliście? Z pewnością wielu z was pamięta czasy młodości, gdy to matula kazała wam wyczyścić izbę czy też wydoić krowy, mimo że wasze ziomki czekały na was byście dołączyli do ich zabawy w berka, w tej jednej odległej części lasu do której zapuścili się jedynie raz w swoim życiu, akurat w tym dniu, w którym wy musieliście ciągnąć krowie suta.
Tą nienawiść właśnie dziś odczuwam, a powodem jej jestem ja sam. I to w poszukiwaniu nienawiści właśnie kazałem swoim niewol...znaczy, pracownikom wyruszyć ku Wielkopolsce.

Pierwiej więc, w ogłoszeniu ogólno księstwowym, na wzór jaśnie nam panującego Króla Cholewy, uroczyście i wszechobec ogłaszam - dla tych co nie wiedzą - że Wielkopolski Turniej Rycerski DOBIEGŁ KOŃCA(2-go lutego). Jednakże, w strachu przed gniewem jaśnie nam istniejącej i ładnie pachnącej Pani Dorce Lubomirskiej-Długosz herbu Śreniawa bez krzyża pozwolę sobie ominąć jakiekolwiek dalsze detale odnośnie tego wydarzenia, takie jak lista zwycięzców poszczególnych konkurencji. Zostaje mi więc tylko wyrazić nadzieję, że wszyscy uczestnicy dobrze bawili się podczas jego trwania, gdyż uwierzcie mi na słowo, w tej chwili ja bawię się okropnie i nie jest to wcale fajne uczucie.

Z bardziej zlokalizowanych wiadomości, w Poznaniu mimo ogólnej na pierwszy rzut oka ospałej atmosfery, ostają aktywności jest karczma "Pod Siekierką". Stała opieka i obecność właścicielki tego przybytku, Pani Penne Melsztyńskiej herbu Jastrzębiec daje nadzieje, że każdy mieszkaniec jak i wędrowiec znajdzie w mieście miejsce, w którym zaspokojony będzie głód i pragnienie, nie tylko te fizyczne, ale i społeczne.
Nie, nie jest to płatna reklama, ale powinna, dlatego jeśli Pani właścicielka "Pod Siekierką" chciałaby zrekompensować mi moją pracę, prosiłbym o wysłanie zapłaty pod adres redakcji. Nie jestem wybrednym człowiekiem i z chęcią akceptuję nawet drobne datki, jeśli Pani nie wierzy, proszę zapytać Panią Graniuś. Nadzieję mam także, że obie Panie darzą siebie jakąś antypatią o której mi nie wiadomo i sama myśl o kontakcie między sobą po przeczytaniu(o ile) tych słów sprawia im nieprzyjemność, gdyż myśl o sprawianiu innym nieprzyjemności jest w tej chwili jedyną rzeczą, która sprawia że jeszcze nie rzuciłem piórem i nie zaprzestałem pisać tego pożal się Zuzo "artykułu".

W Gnieźnie znikają mury! A przynajmniej tak twierdzi obecna Pani wójt Marlena Zaremba herbu Zaremba, odpowiadając na wątpliwości odnośnie "eksperymentów" z już zbudowanymi murami miejskimi, wyrażonymi przez Pana Uniemira Tarnoskiego herbu Leliwa. Podobno obecnej wójt "zlagował się cały komputer"(?) i usunięta została przez to cała brama! Chociaż nie wiadomo mi nic na temat "komputer" chciałbym bardzo poznać Panią Marlenę, najwyraźniej silną i niezależną kobietę, która to nie potrzebuje żadnygo chłopa coby całą bramę obrócić w pył. Sama myśl o takiej niewieście wprawia mnie w relatywnie dobry, choć krótkotrwały nastrój, niezbędny jednak w tych trudnych chwilach pracy dla redakcji, szefem której o dziwo wciąż jestem.

W Kaliskiej karczmie "Niebo" dostać można "roladki z szynki z masą jajeczną w galarecie", zaś w miejskiej łaźni widziano niejakiego Balian2.

W Częstochowie ktoś podzielił się z nami swoją złotą myślą, w Skwierzynie natomiast Pan Gumofilec starał(z naciskiem na czas przeszły) się przestrzec nas przed tym, kogo darzymy zaufaniem, natomiast Pan Nothingman skwitował całe miasto chłodnym uśmieszkiem.

Na zakończenie zaś chciałbym przypomnieć, że rekrutacja do KAP trwa zawsze(oprócz wtedy gdy nie trwa) i chętni do pisania dla naszej redakcji, i swojej własnej satysfakcji powinni wysłać list do Torta o treści "błagam Cię mój Panie". W przeszłości powiedziałbym, że przyjmujemy każdego chętnego, gdyż "cenimy sobie różnicę opinii", bądź coś w stylu "im więcej głosów, tym więcej prawdy", jakieś tam głupoty, ale to oczywiście kłamstwa, a ja sam zaś w życiu słowa prawdy nie powiedziałem. Nawet teraz pisząc te słowa, kłamię. Prawdziwym powodem rekrutacji jest oczywiście to, bym sam nie musiał pisać, gdyż jak sami widzicie, ból sprawia mi to straszny, a redaktorów tak zapartych i utalentowanych, jak Pani redaktor Gaguha ze świecą tylko szukać, i po stópkach całować, co swoją drogą robiłbym nawet, gdyby nie była ona częścią TAP.
Dlatego już teraz wyślij list o treści "błagam Cię mój Panie" by dołączyć do najlepszej(i jedynej) redakcji w Królestwie Polskim.


Dla KAP - Tort

20/02/1467 Wybrana rada województwa Księstwo mazowieckie : NW zebrała absolutną większość głosów.

KRAKÓW (AAP)
Lista Niezależne Mazowsze prowadzi w wyborach do Rady Księstwa Księstwo mazowieckie, i zebrała wystarczającą ilość głosów aby samodzielnie zarządzać Księstwem.

Wyniki głosowania:

1. "Niezależne Mazowsze" (NW) : 100%

Podział mandatów w radzie województwa po wyborach według systemu proporcjonalnego:

1 : Maxtla (NW)
2 : Finest (NW)
3 : Idalia (NW)
4 : Zmejslav (NW)
5 : Krisss (NW)
6 : Herkus (NW)
7 : Kaii (NW)
8 : Katpol (NW)
9 : Arilla (NW)
10 : Jinks (NW)
11 : Granius (NW)
12 : Kowske (NW)

Członkowie nowej rady Księstwa ustanowią Kasztelana w ciągu 2 dni. Kasztelan musi okazać szacunek Królowi i wyznaczyć funkcje w Radzie.

+

Cours

Product Price Variation
Loaf of bread 4.56 -0.28
Fruit 9.92 0
Bag of corn 3.7 0.87
Bottle of milk 9.48 0.11
Fish 20.26 0.06
Piece of meat 12.25 0.13
Bag of wheat 10.89 -0
Bag of flour 12.88 1.64
Hundredweight of cow 20.53 0.33
Ton of stone 10.44 -0
Half-hundredweight of pig 15.41 0.05
Ball of wool 10.86 -0.14
Hide 16.32 -0.06
Coat 49.5 0
Vegetable 9.38 -0.18
Wood bushel 4.19 0.08
Small ladder 20.18 0
Large ladder 68.02 0
Oar 20 -0
Hull 36.49 0
Shaft 8.16 -0.14
Boat 99.33 0.63
Stone 18.32 -0.11
Axe 150.74 0
Ploughshare 38.44 0
Hoe 30 0
Ounce of iron ore 11.52 0.2
Unhooped bucket 21.88 0
Bucket 37.73 0
Knife 17.89 0
Ounce of steel 49.04 -0.06
Unforged axe blade 53.91 0
Axe blade 116.44 0
Blunted axe 127.79 -2.51
Hat 53.38 0.08
Man's shirt 119.57 0.12
Woman's shirt 121.14 0
Waistcoat 141.4 0
Pair of trousers 74.61 -0.09
Mantle 257.82 0
Dress 265.04 -0.2
Man's hose 45.63 -0
Woman's hose 44.32 0
Pair of shoes 27.53 -0.01
Pair of boots 86.57 0
Belt 45.2 -0
Barrel 12.02 0
Pint of beer 0.82 0
Barrel of beer 66.51 2.5
Bottle of wine 1.66 0
Barrel of wine N/A N/A
Bag of hops 19.34 0
Bag of malt 10 0
Sword blade 101.19 0
Unsharpened sword 169.69 0
Sword 146.48 -0.07
Shield 36.91 0
Playing cards 73.55 -0
Cloak 180.72 0
Collar 68.35 -0.06
Skirt 135.35 0
Tunic 222.36 0
Overalls 115.73 0
Corset 117.2 0
Rope belt 53.86 0
Headscarf 60.73 0
Helmet 164.91 0
Toque 48.61 0
Headdress 79.65 0
Poulaine 64.02 0
Cod 11.36 0
Conger eel 12.81 0
Sea bream 18.31 0
Herring 17.43 0
Whiting 17.42 0
Skate 12.16 0
Sole 18.11 0
Tuna 12.51 0
Turbot 18.02 0
Red mullet 16.53 0
Mullet 12.47 -0
Scorpionfish 20.5 0
Salmon 16.51 0
Arctic char 12 0
Grayling 14.77 0
Pike 17.6 0
Catfish N/A N/A
Eel 15.09 0
Carp 17.98 0.03
Gudgeon 17.68 -0.04
Trout 17.51 0
Pound of olives 13.38 0
Pound of grapes 9.18 0
Sack of barley 10.67 0
Half-hundred weight of goat carcasses 18.99 0
Bottle of goat's milk 12.81 0
Tapestry 143.6 0
Bottle of olive oil 121.94 -0
Jar of agave nectar N/A N/A
Bushel of salt 19.89 0
Bar of clay 3.43 -0
Cask of Scotch whisky 93.32 -0
Cask of Irish whiskey 131.27 0
Bottle of ewe's milk 10.57 0
Majolica vase 10 0
Porcelain plate N/A N/A
Ceramic tile N/A N/A
Parma ham 84.97 0
Bayonne ham 34.65 -0
Iberian ham 70.28 0
Black Forest ham 54.72 0
Barrel of cider 51.16 0
Bourgogne wine 76.22 0
Bordeaux wine 60.89 0.31
Champagne wine 141.21 -5.25
Toscana wine 33.69 0
Barrel of porto wine 87.44 0
Barrel of Tokaji 163.71 0
Rioja wine 159.19 0
Barrel of Retsina 36.79 -0
Pot of yoghurt 85.17 -0
Cow's milk cheese 77.07 0
Goat's milk cheese 85.06 2.5
Ewe's milk cheese 52.26 0
Anjou wine 50.88 -0
Ewe carcass 15.03 0
Mast 456.7 0
Small sail 215.71 0
Large sail 838.79 0
Tumbler of pulque N/A N/A
Jar of pulque N/A N/A