Kingdoms Associated Press12/11/1466 Wyniki pierwszej tury wyborów


Wyniki pierwszej tury wyborów :

ImięProcent
balian238.35 %
cholewa32.52 %
gumofilec14.56 %
granius14.32 %
wojmilkoror0.24 %

balian2 i cholewa zakwalifikowali się do drugiej tury wyborów.

12/11/1466 Wybrana rada województwa Księstwo wielkopolskie : WW zebrała absolutną większość głosów.

KRAKÓW (AAP)
Lista WW prowadzi w wyborach do Rady Księstwa Księstwo wielkopolskie, i zebrała wystarczającą ilość głosów aby samodzielnie zarządzać Księstwem.

Wyniki głosowania:

1. "WW" (WW) : 100%

Podział mandatów w radzie województwa po wyborach według systemu proporcjonalnego:

1 : Dorka (WW)
2 : Sir_mario (WW)
3 : Penne (WW)
4 : 8simon8 (WW)
5 : Piniojunior (WW)
6 : Wiktor_woroncov (WW)
7 : Zwis (WW)
8 : Paczek93 (WW)
9 : Szym (WW)
10 : Babkens (WW)
11 : Balian2 (WW)
12 : Marysienka (WW)

Członkowie nowej rady Księstwa ustanowią Kasztelana w ciągu 2 dni. Kasztelan musi okazać szacunek Królowi i wyznaczyć funkcje w Radzie.

07/11/1466 [kontra] (O Królu) Podsumowanie kadencji Rady Księstwa KrakowskiegoBabcia mnie kiedyś uczyła, że o zmarłych należy mówić dobrze albo wcale. Dlaczego? Ano zmarły się nie obroni. Nie powie: “Prawisz farmazony człeku”, nie odeprze ataku. Będzie cicho leżał w ziemi podczas gdy jego imię będzie kalane przez tych, których Babcia nie nauczyła.
Jak nazwać jednak kogoś kto nie tylko mówi o zmarłym źle, ale z premedytacją mówi nieprawdę, albo fakty inaczej mówiące celowo zataja? Ja takiego słowa nie znam, a nawet jakbym znała to użyć bym zapewne nie mogła, gdyż przez cenzurę Naczelnego by nie przeszło.

No ale ja nie o tym chciałam… Piszę by sprostować fakty dotyczące króla Zaręby, które ukazały się w artykule redaktora Wareneda. Króla Spycimira Zaręby bez herbu.

O ile niewątpliwie prawdą jest, że spór o Kościół był odziedziczony po poprzedniej radzie, tak już zgodzić się się nie mogę z podanymi przez redaktora powodami tego sporu.
Mają w Księstwie Krakowskim Rady i Kasztelanowie pewien problem z Królem. I nie chodzi o Króla konkretnego ino o stanowisko samo. Gdy tylko wybory do Rady się zakończą w depeszy KAP czytamy: “Kasztelan musi okazać szacunek Królowi i wyznaczyć funkcje w Radzie.” Funkcje wyznacza, ale co z tym szacunkiem?

Rada pod przewodnictwem Alssandry bez wątpienia usiłowała rozwiązać konflikt z Królem o kościół. Jednak ich metody z jednej prostej przyczyny zawiodły. Rada postawiła Królowi warunki, że ten ma ogłosić biskupa w diecezji, wtedy Rada uzna go za godnego rozmowy o prawie, które dotyka kościoła i jego spraw. Kasztelan nie zapomniała też delikatnie pogrozić możliwością ingerencji “bogów”. Gdy jednak ten postawił na swoje (Król postawił warunek do rozmów o biskupie - uchylenie ustawy o regulacjach kościelnych) pojawiło się wielkie zdziwienie. Król jako głowa kościoła w Państwie nie jest godny do rozmowy o kościele! Rada postanowiła zaczekać. Skrupulatnie liczyła dni do śmierci króla. Po co rozmawiać, skoro można wziąć na przeczekanie? Rada pięknie mamiła chęcią wypracowania współpracy pomiędzy kościołem, Królem i Radą, tak by te instytucje się nie mieszały, zupełnie ignorując jeden maleńki i delikatny szczegół, że w Księstwie Krakowskim jak i całym Królestwie Polskim, Król stanowi głowę kościoła. Rada szybko porzuciła pomysł dogadania się z Królem, przeszli do rozmów z “bogami”.
W międzyczasie odbyła się mała awantura o Wolbrom. Otóż Rada umyśliła rozwiązanie problemu z “problematycznym Królem” w niekonwencjonalny sposób. Armia Dpdp została wysłana do Wolbromia w celu zbrojnego przejęcia diecezji. Ówczesny wójt - Jmk93 zgodnie z wolą rządzącej miastem Izby Wolbromskiej nie wyraziła zgody na wkroczenie armii do miasta. Co do kolejnego zabawnego faktu zdania są podzielone. W kluczowym momencie sporu do elekcji na wójta Wolbromia stanął Godwin Ossoliński, który kandydował po raz pierwszy w tym roku na to stanowisko. Przypadkiem? Trudno stwierdzić na pewno. Pan Ossoliński mówi, że Rada nie miała nic wspólnego z jego startem w wyborach a raczej specyficzny stan wolbromskiego targu. W Wolbromiu słyszy się zaś głosy o obudzonych dawno śpiących, którzy wstali by zagłosować w tych wyborach i o nieprawdopodobnym zainteresowaniu Godwina miastem.Sam Dpdp Dobrowolski, który wkroczył do miasta armią, właśnie dzięki pozwoleniu Godwina nazywa to “szczęśliwym zbiegiem okoliczności”.
Bez względu na przyczynę, w konsekwencji tego wydarzenia Diecezja krakowska została zbrojnie przejęta, stanowiska kościelne obsadzone i..? I nic. Poza rozeźleniem Wolbromian oczywiście. Okazało się, że nadal “przełączyć” diecezję pod władzę Papieża może Król, lub biskup przez niego wybrany.
Rada mimo że ustawę o regulacjach kościelnych uchyliła, to na jej miejsce wprowadziła nową, która niewiele się od pierwotnej różniła. Król uznał nową ustawę za drwinę. O dziwo czekał na dialog do ostatniej chwili. Dopiero na łożu śmierci (zgodnie z informacją przekazaną na początku pertraktacji) wybrał na biskupa Rutrana - jedynego kandydata, który był w śpiączce.
Rada pięknie może mamić oczy, że zły Król. Jego wina. Nie zmieni to jednak faktu, że woleli pójść do “bogów” niż po ludzku, schylić głowy i udać się na audiencję do Króla.

Dorzucę jeszcze jeden fakt do podsumowania rady, które ukazało się raptem kilka dni temu. Kwestia prestiżu. Dobrze jest napisać, że prestiż rośnie przez spalanie gliny i wizytę, Króla Mrhermana, którego osobiście w Nowym Targu spotkałam. Źle jest jednak przemilczeć fakt, że jedną z tych gwiazdek nadał Księstwu sam Król Zaręba. Dlaczego redaktor to uczynił? Bo to by złego Króla stawiało w nie takim świetle jak Autor chciał?Dla KAP - Gaguha


Ps. Właściwie to autor podsumowania zapomniał napisać, że Rada zajmowała się przekazywaniem punktów wpływu na nadanie tak fantazyjnych stanowisk jak “Caryca Oświęcimska” albo “Łasy na Rudość”.

Ps.2. Uprzedzając uwagi do KAP: Wcale nie podobało mi się niewybieranie biskupa. Mam własną teorię spiskową o tym, że krowy mi padają właśnie przez mój poziom wiary. Jestem jednak zdania, że skoro bierzemy się za jakiś temat, to poza własną opinią należy też przekazać fakty.

Ponownie dla KAP - Gaguha


07/11/1466 Aktualności (nie tylko) z Księstwa Krakowskiego - ListopadJarmark Oświęcimski

Wiele się dzieje w największym mieście(sub...hmph, obiektywnie - przyp. rn) Królestwa Polskiego! Od połowy października trwały tam zabawy związane z Jarmarkiem Oświęcimskim. Na Jarmark Oświęcimski, składały się 3 zabawy: Turniej Łuczniczy, Turniej Poezji,Turniej Pokera, a całemu Jarmarkowi towarzyszył jednocześnie organizowany Turniej Rycerski.

Na Jarmark zjechało do Oświęcimia wielu szanownych(subiektywnie i wybiórczo - przyp. rn) gości - m.in. Pani Kasztelan Alssandra, kandydat na kasztelana Rohen Tahir Sulimir i wielu słynnych szermierzy - Stevenus Trzebiatowski czy Merodoniusz Lanckroński

Turniej Łuczniczy w ramach Jarmarku Oświęcimskiego

W turnieju łuczniczym wzięło udział 22 uczestników. I choć strzelców było nie mało, to niestety wyniki nie były nadzwyczajne. Najwyższy wynik osiągnął Ordynardo który uzyskał 2300 pkt i dzięki temu zgarnął 150T nagrody. Drugi wynik należał do Wenefrydy Orleańskiej, która z wynikiem 2254 pkt zdobyła 100T. Podium zamyka Xavras Wyzryn z wynikiem 2089 i nagrodą 50T

Turniej Poezji w ramach Jarmarku Oświęcimskiego

Wśród nagród w Turnieju Poezji znalazło się 900T (pula została zwiększona na koniec przez regentkę Gosię Ossolińską), Świąteczny Diadem, biały szalik i miejsce powszechnie uznawane za idealne do rozważań o życiu. Uczestnicy mieli napisać wiersz ku chwale Regentki. Pięciu śmiałków podjęło się tego zadania: Envie Orleańska, Lorcan z rodu MacGregorów, Liviette z Wiewiórecznika, Xalo Żółkiewski i słynny infamis Pawcio.

Turniej Pokera w ramach Jarmarku Oświęcimskiego

8 graczy stanęło do rozgrywek, które trwały cały tydzień - codziennie o 22 gracze walczyli, a pula nagród rosła. W końcu zwycięstwo osiągnął Xavras_Wyzryn, który oprócz sporych wygranych z rozgrywkę otrzymał 437 talarów i 100 tokenów. Drugie miejsce zajęła organizatorka codziennych spotkań pokerowych - Envie Orleańska, która dostała 217T. Ostatnie miejsce należy do Xalo Żółkiewskiego który zdobył 145T

Wybory do rady

W poniedziałek zakończyły się wybory do Rady Księstwa Krakowskiego. Startowały dwie listy. Pierwszą zgłoszoną była Siła i Rozwój Rohen Tahira Sulimira. W raz z nim startował m.in. Delka1 i Jmk93 Żółkiewskie, Rohindel, Bonhart Chmielowski czy Vukios Madkowski. Przez długi okres czasu, kandydatem z tej listy był Asasyn Mahirski, ale ostatecznie wybrał on przytułek w Królestwie Czeskim.

Drugą listą była lista Bez Nazwy, która - z pewnymi zmianami - była kontynuacją poprzedniej rady, której podsumowanie znaleźć można [http://www.degloriaregni.com/KAP/index.php?id_depeche=93316]tutaj. Choć listę zakładał Sorengrip Truszkowski, to jej kandydatem na kasztelana była poprzednia kasztelan - Alssandra.
Kampania wyborcza należała do tych cichych i przebiegała w zaciszu gabinetów, podczas pisania różnych listów. Zdecydowanie była w cieniu bardziej medialnych wyborów na Króla Polski.

Ostatecznie, zdecydowane zwycięstwo odniosła lista BN, zgarniając 9 z 12 miejsc w radzie. Na kasztelana została wybrana Alssandra, a do samej rady dostały się następujące osoby (od razu z podziałem stanowisk):
Sorengrip (Rządca kopalni) -BN
Glorhia (Miecznik) - BN
Warened (Sędzia) - BN
Alssandra (Kasztelan) - BN
Ginger - BN
Godwin (Wojski) - BN
Envie - BN
Kuzaranov (Podkomorzy) - BN
Gosia. (Pisarz) - BN
Rohentahir - SiR
Rohindel - SiR
Vukios - SiR

Śmierć króla i jego pogrzeb

Spycimir Zaręba herbu Zaręba nie żyje! Wg. niektórych informacji, król zginął jak żył - a by być dokładniejszym od ciosu łopatą używanej do przerzucania kompostu. Tego chwalebnego czynu miała dokonać Gaguha Nowotarska. O dokonaniach króla, swego czasu pisał już w KAP redaktor Asasyn Mahirski - Relacja z 5 miesięcy panowania Króla Zaręby . Obecnie do listy jego zasług, należałoby jeszcze tylko dopisać mianowanie biskupa w śpiączce.

Wkrótce po jego śmierci, odbył się uroczysty pogrzeb. Tłumy nie przybyły, ale paru gości się jednak pojawiło. Bodaj najważniejszym z gości była Pani Redaktor Naczelna KAP Tort. Prócz niej pojawiła się m.in. Dulcamara Zaremba, Lubart Litwin, Filipshrimps Nowotarski, kowal Gleken oraz Tiamina.

Powrót Lukrecji do Krakowa

Wielu mieszkańców naszego księstwa, podróżuje za granicami naszego kraju. Choć zabrzmi to jak banał, gdy podróżują, to spada aktywność w naszym księstwie. Dlatego z każdego powrotu należy się cieszyć. A ostatnio powróciło dwóch znanych mieszkańców naszego księstwa. Przed około miesiącem wrócił Xavras Wyzryn. A przed tygodniem, do Krakowa wróciła Lukrecja Korecka. Docelowo planuje wrócić także na uczelnie. Póki co otworzyła z powrotem swoją lecznice “Primum non nocere” (Z łac. Po pierwsze, nie szkodzić), co na pewno Krakowowi wyszło na dobre, gdyż ostatnimi czasy wyprowadziło się z niego dwóch praktykujących medyków.

Vodayo w Irlandii

W Irlandii przebudził się dawny mieszkanie Księstwa Krakowskiego, Vodayo. I szybko się zorientował, że jeśli planuje wrócić do Królestwa to może mieć problem, bo Irlandia sprawia wrażenie lekko wymarłej - przykładowo istnieje tam miasto, które ma 9 (słownie: dziewięciu) mieszkańców. Na szczęście, po ogłoszeniu tego kłopotu na publicznym forum, na pomoc naszemu rodakowi udał się jeden z kapitanów statków dalekomorskich, Smegas Lubomirski i jest nadzieja, iż już wkrótce Vodayo powróci do kraju, wraz ze sporym zapasem whisky.

Dziady

W ostatnim czasie, zgodnie z tradycją odbyły się w Królestwie Polskim Dziady. W tym prastarym obrzędzie, żywi przywołują duchy zmarłych by zakończyć z nimi różne sprawy. I tak było i tym razem. Podjęto próbę przywołania 5 dawnych mieszkańców naszego Królestwa. W 2 przypadkach rytuał zakończył się sukcesem. Duchy Seesee i Shaphiry odwiedziły żywych zebranych na tym wydarzeniu. Więcej na http://forum.krolestwa.com/viewtopic.php?p=92482128]Forum

Kolejne konkursy w Oświęcimiu

Machina organizacyjna w Oświęcimiu nie zwalnia:) Prócz ciągle trwającego Turnieju Rycerskiego, odbywają się kolejne dwa konkursy. Mowa tu o Turnieju Pokera, trwającym od 5 listopada oraz konkurs literacki “ZA 6 TRAKTAMI, ZA 6 MIASTAMI”. W rozgrywkach karcianych bierze udział 7 śmiałków - póki co prowadzi Merodoniusz Lanckroński. Do konkursu literackiego, wciąż się można zgłaszać, a wyzwaniem jest by opisać 6 miast Księstwa Krakowskiego za pomocą 6 słów kluczy.


Dla KAP - Warened


05/11/1466 Podsumowanie kadencji Rady Księstwa KrakowskiegoDnia 5 listopada, zgodnie z naturalnym biegiem rzeczy do historii przeszła rada powołana na początku września, a której kasztelanem - a co za tym idzie główną twarzą była Alssandra. Rada, która obejmowała rządy w niełatwym momencie, tuż po kradzieży 15 000 talarów przez poprzednią kasztelan, Greczynke Sołmerecka, rada, której jakoby w spadku przekazano konflikt z królem o Kościół. Po początkowych burzach z tym związanych, reszta kadencji przebiegła relatywnie spokojnie, choć nie bez wydarzeń

Wymiar Sprawiedliwość

Wiele się działo w kwestiach Wymiaru Sprawiedliwości, na czele którego stała sędzia Gloria Samanta Birżańska. W pierwszej kolejności, radni byli zmuszeni osądzić złodziei z poprzedniej rady. Zarówno Diantosowi, jak i Greczynce Sołmereckiej udowodniono wspólne działanie na rzecz okradzenia Księstwa Krakowskiego z 15 000 talarów. Podczas procesu, wyszło jeszcze parę ciekawostek, związanych z wiedzą oskarżonych o naszym świecie. Szczerze polecam lekturę dowodów. O ile skazanie Diantosa przebiegło bezproblemowo, to w przypadku Greczynki okazało się, iż Bogowie nie pozwalają już łączyć kary śmierci z karą grzywny królewskiej.

Z innych procesów głośne były jeszcze 4.
W pierwszym - na żądanie Asasyna Mahirskiego - oskarżano Gosie Ossolińską, o niedopełnienie obowiązków związanych z nie zablokowaniem uzyskania statusu miasta samorządowego przez Kraków. Sędzia - w subiektywnej ocenie piszącego te podsumowanie słusznie - uniewinnił Gosie

W drugim na wniosek Pawcio skazano Jmk93 Żółkiewską za nieprowadzenie rejestru skazanych. Po czym w trzecim procesie skazano za to samo samego Pawcio

W ostatnim procesie, oskarżono Rohena Tahira Sulimira, że nie miał prawo używać narzędzi z biura wójta (dokładniej rzecz mówiąc listu do mieszkańców) by mówić Krakowianom na kogo mają głosować. Sprawa była kontrowersyjna, a stała się jeszcze bardziej kontrowersyjna na wskutek mowy obrony, tak obraźliwej, że sami Bogowie postanowili ją wymazać z rzeczywistości. Rohen Tahira ostatecznie skazano.

Gospodarka

Przez większość kadencji sprawami gospodarki zajmował się miecznik Sorengrip Truszkowski oraz podkomorzyca Envie Orleańska. Musieli oni podnieść poziom talarów w skarbcu po poprzedniej radzie, na koniec której stan skarbca spadł do około 15 000T. Na szczęście rezerwy surowcowe istniały, więc najgorszego kryzysu ekonomicznego udało się uniknąć. Pierwszym (i w sumie najważniejszym) krokiem jaki zrobił nowy miecznik, było zamknięcie glinianki. Czyn ten pozwolił stopniowo podnieść poziom skarbca do okolic 43 000T i to przy jednoczesnym wzroście zapasów surowców strategicznych do poziomu około 1800 ton kamienia oraz 2000 uncji żelaza. Odbudowa stanu skarbca, z czasem pozwoliła na podniesienie cen w skupach zboża.

Problemy z Kościołem

Kolejną pozycją na liście problemów odziedziczonych, były problemy z Kościołem, wywołane z jednej strony ustawą przez radę Greczynki Sołmereckiej, z drugiej strony przez fakt że na tronie Królestwa Polskiego zasiadał (subiektywnie - przyp. rn.)najgorszy król od czasów Aenrolda Szafrańskiego. Ten, król - Spycimir Zaręba herbu Zaręba, obraził się na Księstwo Krakowskie i postanowił nie mianować biskupa. Dzięki temu nie mogły się odbyć wybory proboszczów,a przez to docelowo nie odbywałyby się msze.

Choć - zgodnie z ustawą - zajmowanie się tą sytuacją nie było w prerogatywach rady i tak podjęła ona próby zaradzenia tej sytuacji - przede wszystkim próbowano wyjąć diecezję krakowską spod władzy tak nieobliczalnego człeka. Niestety, w związku ze zmianą zdania przez Bogów, nie udało się tego dokonać. Z ciekawostek, z całą sytuacją wiązało się błyskawiczne przeniesienie przez Bogów armii Dpdp Dobrowolskiego do Brna, co wzbudziła niemałe zamieszanie w Królestwie Czeskim

Ostatecznie zmieniono ustawę a król mianował śpiocha na biskupa. Choć wiele to mówi o samym królu, pozwoliło to odbywać się wyborom proboszczów, choć z dodatkowym opóźnieniem

Prestiż

Z dodatkowych informacji, m.in. dzięki spalaniu gliny oraz wizycie króla Czech nastąpił znaczny wzrost prestiżu w naszym księstwie. Na koniec kadencji osiągnął on poziom 3 i pół gwiazdki, co znacznie poprawia skuteczność urzędników oraz armii księstwa.

Dla KAP - Warened

+

Cours

Product Price Variation
Loaf of bread 4.56 -0.28
Fruit 9.92 0
Bag of corn 3.7 0.87
Bottle of milk 9.48 0.11
Fish 20.26 0.06
Piece of meat 12.25 0.13
Bag of wheat 10.89 -0
Bag of flour 12.88 1.64
Hundredweight of cow 20.53 0.33
Ton of stone 10.44 -0
Half-hundredweight of pig 15.41 0.05
Ball of wool 10.86 -0.14
Hide 16.32 -0.06
Coat 49.5 0
Vegetable 9.38 -0.18
Wood bushel 4.19 0.08
Small ladder 20.18 0
Large ladder 68.02 0
Oar 20 -0
Hull 36.49 0
Shaft 8.16 -0.14
Boat 99.33 0.63
Stone 18.32 -0.11
Axe 150.74 0
Ploughshare 38.44 0
Hoe 30 0
Ounce of iron ore 11.52 0.2
Unhooped bucket 21.88 0
Bucket 37.73 0
Knife 17.89 0
Ounce of steel 49.04 -0.06
Unforged axe blade 53.91 0
Axe blade 116.44 0
Blunted axe 127.79 -2.51
Hat 53.38 0.08
Man's shirt 119.57 0.12
Woman's shirt 121.14 0
Waistcoat 141.4 0
Pair of trousers 74.61 -0.09
Mantle 257.82 0
Dress 265.04 -0.2
Man's hose 45.63 -0
Woman's hose 44.32 0
Pair of shoes 27.53 -0.01
Pair of boots 86.57 0
Belt 45.2 -0
Barrel 12.02 0
Pint of beer 0.82 0
Barrel of beer 66.51 2.5
Bottle of wine 1.66 0
Barrel of wine N/A N/A
Bag of hops 19.34 0
Bag of malt 10 0
Sword blade 101.19 0
Unsharpened sword 169.69 0
Sword 146.48 -0.07
Shield 36.91 0
Playing cards 73.55 -0
Cloak 180.72 0
Collar 68.35 -0.06
Skirt 135.35 0
Tunic 222.36 0
Overalls 115.73 0
Corset 117.2 0
Rope belt 53.86 0
Headscarf 60.73 0
Helmet 164.91 0
Toque 48.61 0
Headdress 79.65 0
Poulaine 64.02 0
Cod 11.36 0
Conger eel 12.81 0
Sea bream 18.31 0
Herring 17.43 0
Whiting 17.42 0
Skate 12.16 0
Sole 18.11 0
Tuna 12.51 0
Turbot 18.02 0
Red mullet 16.53 0
Mullet 12.47 -0
Scorpionfish 20.5 0
Salmon 16.51 0
Arctic char 12 0
Grayling 14.77 0
Pike 17.6 0
Catfish N/A N/A
Eel 15.09 0
Carp 17.98 0.03
Gudgeon 17.68 -0.04
Trout 17.51 0
Pound of olives 13.38 0
Pound of grapes 9.18 0
Sack of barley 10.67 0
Half-hundred weight of goat carcasses 18.99 0
Bottle of goat's milk 12.81 0
Tapestry 143.6 0
Bottle of olive oil 121.94 -0
Jar of agave nectar N/A N/A
Bushel of salt 19.89 0
Bar of clay 3.43 -0
Cask of Scotch whisky 93.32 -0
Cask of Irish whiskey 131.27 0
Bottle of ewe's milk 10.57 0
Majolica vase 10 0
Porcelain plate N/A N/A
Ceramic tile N/A N/A
Parma ham 84.97 0
Bayonne ham 34.65 -0
Iberian ham 70.28 0
Black Forest ham 54.72 0
Barrel of cider 51.16 0
Bourgogne wine 76.22 0
Bordeaux wine 60.89 0.31
Champagne wine 141.21 -5.25
Toscana wine 33.69 0
Barrel of porto wine 87.44 0
Barrel of Tokaji 163.71 0
Rioja wine 159.19 0
Barrel of Retsina 36.79 -0
Pot of yoghurt 85.17 -0
Cow's milk cheese 77.07 0
Goat's milk cheese 85.06 2.5
Ewe's milk cheese 52.26 0
Anjou wine 50.88 -0
Ewe carcass 15.03 0
Mast 456.7 0
Small sail 215.71 0
Large sail 838.79 0
Tumbler of pulque N/A N/A
Jar of pulque N/A N/A